Biblioteci deschise

Iata ca a venit timpul sa va prezentam lista bibliotecilor care participa la prima editia a Noptii Bibliotecilor. Paginile Noaptea Bibliotecilor in Bucuresti si Noaptea Bibliotecilor in tara cuprind listele cu cele peste 45 de biblioteci si institutii partenere unde va invitam in noaptea de 1 spre 2 octombrie pentru a petrece cateva ore intr-o atmostefa unica.

harta noaptea bibliotecilor2 1 Biblioteci deschise

Descrierile bibliotecilor participante includ legaturi spre paginile lor web si retelele sociale unde va invitam sa (re)descoperiti bibliotecile. Programele, invitatii si cartile cu care va vor surprinde aceste biblioteci in noaptea alba de la inceputul lui octombrie vor fi afisate in curand aici pe site. Stati pe aproape!

8 thoughts on “Biblioteci deschise

1. Pingback: Evenimente Bucuresti 30 septembrie - 2 octombrie 2011 | Blog de Bucuresti

2. Pingback: Lecturi Urbane la Oradea « PDorinF Blog®

3. Pingback: Lecturi Urbane Oradea, ediţia a 4-a | EFEMERIDE