Biblioteca Judeteana „Antim Ivireanul” Valcea

Telefon 0250/739221, 0350/401794
Pagina web www.bjai.ro
Email biblioteca_antim@bjai.ro

18:00   Sa invatam Imnul National (istoric, prezentare ppt, auditie si interpretare). Participa elevii cls. a II-a A, inv. Georgescu Elisabeta, cls. a II-a G, inv. Popescu Vera, cls.a III-a C, inv. Danes Elena, cls. a III-a E, inv. Cosac Filofteia si elevii clas. a IV-a F, inv. Manu Rodica (Scoala „Take Ionescu”); elevii cls a III-a, inv. Daneş Mariana (Liceul de Arta)

19:00   Concursul cu premii Recunoasteti autorul, adresat elevilor de gimnaziu, cu participarea actritei Lidia Stratulat de la Teatrul „Anton Pann”

19:30   Cenaclul artelor

• Incursiune in istoria iconografiei – Violeta Scrociob
  • Moment muzical cu Trupa Pasarea de cursa lunga
  • Moment poetic cu actorul Cristian Alexandrescu  de la Teatrul „Anton Pann
  • Intalnire cu epigramistii valceni

20:30   Cercul de lectura  O carte, va rog! prof. Geanina Oprea si Luminita Manescu de la  Colegiul National „Mircea cel Bătrân”

21:00   Intalnirea Despre sanatate adresata persoanelor varstnice, in contextul Zilei Internationale a Persoanelor Varstnice. La dialog vor participa medicii Dumitra Balan si Ionela Sima

22:00   Conferinta Skype cu fosti voluntari ai Centrului Europe Direct, astazi studenti la diferite universitati din SUA si Europa

Activitati permanente

• Donează o carte!