Biblioteca Judeteana “Gheorghe Asachi” din Iasi

iasi Biblioteca Judeteana Gheorghe Asachi din	IasiBiblioteca Judeteana Gheorghe Asachi

Adresa Str Palat nr.1, Iaşi 700019
Telefon 0232/213353, 0335/407735
Pagina web www.bjiasi.ro
Email bibiasi@hotmail.com

Tot in Iasi va invitam sa vizitati in aceasta noapte si Librariile Humanitas.

3 thoughts on “Biblioteca Judeteana “Gheorghe Asachi” din Iasi

1. October 9, 2010 O chestie ar fi să stai să exclipi oamenilor din sate/comune că bibliotecile au nevoie de identitate juridică pentru a face X, Y, Z een plus pentru ei, dar politicienilor nu le pasă. Dacă au oamenii suficient se2nge eence2t să preseze la Consiliul Local eenseamnă că merită biblioteci mai bune.La nivel central sunt suficient de multe probleme eence2t să nu aibă nici dracu’ chef să discute despre biblioteci. The sad truth.

2. Acesta este link-ul spre pagina bibliotecii cu pricina, unde gasiti detalii despre eveniment: http://bjiasi.ro/ro/eveniment/228

Aviz restantierilor la aceasta biblioteca.. acum e momentul sa returnati cartile pt ca noaptea iertarii se refera la faptul ca daca faceti acest fapt maret acum, biblioteca va iarta de toate taxele pe care le-ati avea de platit conform regulamentului.

Pace si bucurii!

3. Deosebit de interesanta si atractiva aceasta initiativa , dar pacat ca biblioteca judeteana a “capitalei culturii” moldovene nu a gasit timp sa posteze pe site programul. Bine ca macar cei de la biblioteca din Targul Frumos au resit sa faca acest lucru.