Biblioteca Judeteana “Ioan N. Roman” din Constanta

Pagina web http://biblioteca.ct.ro
Email bjc@biblioteca.ct.ro
Pagina pe Facebook

18:30 – 19:30   Teatru pentru copii pus in scena de artisti ai Teatrului pentru Copii si Tineret Constanţa (Aula bibliotecii)
19:30 – 20:30   Recital dramatic sustinut de actrita si profesoara Dana Trifan-Enache impreuna cu studentele Valeria Rusnac si Carmen Calin (Aula bibliotecii)
20:00 – 21:00

• Clubul prichindeilor povesti, proiectii, desene pentru cei mici la Sectia pentru copii
    • Mini-atelier de legare de carte in cadrul caruia participantii isi vor putea crea propria carte-obiect (Sala de referinte generale)

20:30 – 21:30   Serata lirica cu participarea pianistei Silvia Tigmeanu, a sopranei Mihaela Ionescu si a mezzosopranei Lucia Mihalache, soliste ale Teatrului National de Opera si Balet „Oleg Danovski” Constanta (Aula bibliotecii)
21:30   Vernisajul expozitiilor de carte, de afise si de instrumente de scris in holul de expozitii al bibliotecii
22:00 – 02:00   Vizionare de filme documentare si artistice de scurt metraj (Mediateca si aula)
Activitati permanente

• Puteti obtine permis gratuit pentru accesul la serviciile bibliotecii
  • Scutire de penalitati la returnarea publicatiilor intarziate
  • Lectura dupa pofta inimii in salile bibliotecii, de unde se poate admira si spectacolul autumnal al marii luminate de luna
  • Comunicare cu lumea intreaga prin Internet gratuit in sala Biblionet
  • Tur de biblioteca in noapte cu vizitarea  “memoriei” bibliotecii, depozitele de carte

2 thoughts on “Biblioteca Judeteana “Ioan N. Roman” din Constanta

1. Pingback: Noaptea Bibliotecilor Constanta 1-2 oct 2011 | girllife.ro