Biblioteca Judeteana “Panait Istrati” din Braila

braila Biblioteca Judeteana Panait Istrati din Braila Biblioteca Judeteana Panait Istrati Braila

Adresa Calea Călăraşilor nr. 52, Brăila 810010
Telefon 0239/619590, 0239/619500
Pagina web www.bjbraila.ro
Email bjpi@bjbraila.ro
Pagina pe Facebook

17:00 – 21:00  Ateliere de creatie plastica realizate in fata bibiotecii in parteneriat cu Liceul de Arta “Haricleaa Darclee” Braila. Micii artisti vor fi rasplatiti cu diplome si aplauze.

• Desen
  • Masti
  • Papirus
  • Modelaj

18:00 – 01:00  Noaptea filmelor de Oscar videoproiectii de filme premiate la cele mai mari festivaluri de profil (Mediateca – Piata Poligon nr. 4, in spatele Hotelului Traian)

19:00 – 21:00  Stelute muzicale – mini-spectacol de cantece intepretate de copii pentru copii oferit de Asociatia pentru Integrare Europeana a Tinerilor prin Cultura, Arta, Educatie, Ecoturism, Sport si Voluntariat (Holul principal)

22:00 – 00:00  Saturday Night Fever (Febra de sambata noapte) – program artistic de muzica si poezie pentru tinerii de toate varstele. Artistii adolescenti – solisti, trupe sau actori – vor incanta cu versuri si muzica de toate genurile si pentru toate preferintele. Spectacol oferit de Asociatia pentru Integrare Europeana a Tinerilor prin Cultura, Arta, Educatie, ecoturism, Sport si Voluntariat

00:00 – 02:00  Rasoteca de la miezul noptii: epigrame, lectura publica din texte umoristice, discutii libere, glume si voie buna, la o cafea sau un ceai, cu participare membrilor Cenaclul Umoristic Stefan Tropcea Braila (Holul principal)

Activitati curente:

• Inscrieri si eliberare de permise GRATUIT, numai in aceasta noapte!
  • Imprumut de documente in cele doua sedii din Calea Calarasilor nr. 52 si Piata Poligon nr. 4
  • Acces GRATUIT in cadrul Sectiei de Internet si Referinte electronice: navigare in Internet, jocuri, comunicare utilizand Yahoo!Messenger sau Skype, socializare prin intermediul retelelor specifice s.a.

2 thoughts on “Biblioteca Judeteana “Panait Istrati” din Braila

1. Pingback: » festivalul brăila Doar un blog